Říjen
22
Neděle
Ne |
22. října

Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku. Cestou si užijete výhledy na stále funkční kaolinový důl v Kaznějově a vaším hlavním cílem bude bývalý kaolinový důl v Nevřeni.

Kaolinový důl Kaznějov

Termíny akce

22. října 2023
Neděle
10:00

Program

Výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO - KAR po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku vás zavede do okolí Kaznějova, kde byl kaolin objeven při hledání uhlí. Těžba kaolinu zde pak probíhala od začátku 19. století a v kaznějovském dole se těží dodnes. O těžbě i zpracování této suroviny vám cestou podá výklad průvodce, který sám v Kaznějově dlouhá léta pracoval, informace tedy budete mít opravdu z první ruky a chybět nebudou ani veselé příhody z práce v tomto podniku. 

 

 

Důležité informace

Autobus odjíždí v 10:00 z parkoviště ve Štruncových sadech vedle parkovacího domu Rychtářka. Celková délka výletu je cca 5 hod. Součástí ceny výletu je vstupenka na prohlídku bývalého kaolinového dolu v Nevřeni.

Vzhledem k poznávacímu charakteru akce, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let.

Zajímavost

Když se řekne kaolin, pravděpodobně si představíte hlavně porcelán nebo nátěrové hmoty. Díky svým vlastnostem se však kaolin používá např. i jako anorganické plnivo v gumárenství nebo při výrobě papíru. Vyrazte na náš výlet a dovíte se, kde všude se s kaolinem setkáváte každý den.

 

Co zde uvidíte