Srpen
14
Sobota
So |
14. srpna

Historickým vlakem za zábavou

Zážitková jízda historickým motorovým vlakem: V sobotu 14. srpna v 9:15 vyjede z hlavního nádraží v Plzni historická lokomotiva Hektor, která pojede přes Pňovany a Konstantinovy Lázně do Bezdružic.

Oslavy výročí trati Pňovany - Bezdružice

Program

Na polovinu srpna ať si každý fanoušek vlaků a dobrodružství na železnici udělá do kalendáře velký vykřičník. 14. srpna se totiž koná zážitková jízda historickým motorovým vlakem do Bezdružic a Konstantinových Lázní.

Jízda započne 14. 8. 2021 v 9:15 v Plzni a nabídne pestrý program už ve vlaku. Během cesty také vlakem přejedete konstrukčně unikátní Pňovanský most. První zastávka bude v Konstantinových Lázních, kde vás čeká bohatý program. Chybět nebude živá hudba, pohádky s Jitulí a Dadulí, tance, dílny a divadlo pro děti a další zábava. V Konstantinových Lázních můžete navštívit i wellness centrum nebo si dát piknik v parku, ochutnat lázeňské oplatky nebo věhlasný konstantinolázeňský likér. Vlakem ale můžete dojet až do Bezdružic nebo tam dojít z Konstantinových Lázní pěšky procházkou.

V Bezdružicích bude připravena prohlídka místního železničního muzea a bude zde jezdit historická drezína. Doprovodný program vás zavede i na Dvůr Krasíkov, kde můžete navštívit místní minizoo. Všechna tři místa budou propojena historickým autobusem Karosa ŠL 11, který bude jezdit zdarma z Bezdružic přes Konstantinovy Lázně na Dvůr Krasíkov. 

Odjezdy autobusu:

  • Z Bezdružic do Krasíkova: 12:10, 13:10, 14:10, 15:10
  • Z Krasíkova do Bezdružic: 12:40, 13:40, 14:40, 15:40


Vlak zpět z Bezdružic do Plzně pojede v 16:50, z Konstantinových Lázní v 16:58. Příjezd do Plzně je plánován v 18:15.

Plakát s informacemi ke stažení

Mapa ke stažení

Jízdenky

Předprodej jízdenek probíhá v mezinárodní pokladně na hlavním vlakovém nádraží v Plzni za 200 Kč.

Děti do 6 let budou moci cestovat zdarma bez nároku na místenku.

Vlak bude mít zařazený bufetový vůz a přeprava jízdních kol a kočárků nebude zajištěna.

Místo konání