CO JE INDUSTRY OPEN?

Cílem projektu Industry Open je zviditelnit industriální dědictví Plzně a Plzeňského kraje. Sdružuje odborníky, provozovatele industriálních turistických cílů i zájemce o technické památky a nabízí širokou platformu pro spolupráci. Stěžejním rozvojovým tématem Industry Open je industriální stezka, která sdružuje zajímavá místa a tipy na výlety. V průběhu letní sezony Industry Open mapuje zajímavé akce pro návštěvníky, které zvou do živých provozů, k návštěvě technických památek i míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.

Otevíráme Vám horizont nových zážitků

Unikátní místa

Komentované prohlídky

Zážitky pro celou rodinu

Moderní i historická technika

Desítky míst venku i uvnitř

Chcete vědět víc?

Projekt Industry Open vznikl z iniciativy organizace Plzeň – TURISMUS, příspěvkové organizace města Plzně, jako jedno z témat dalšího rozvoje cestovního ruchu v Plzni a jejím okolí po úspěšném projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015. Průmysl, který byl dlouhodobě vnímán jako překážka v atraktivitě města a regionu, se naopak stává jedním z trendů a industriální turismus je jedním z rozvíjejících se odvětví, které láká čím dál větší cílovou skupinu návštěvníků lačnících po poznání toho, „jak se co dělalo a dělá“ v minulosti i dnes.

Plzeň – TURISMUS prostřednictvím industriální stezky Industry Open sdružuje partnery, kteří se podílí na industriálním cestovním ruchu v destinaci Plzeň a Plzeňském kraji a poskytuje platformu k setkávání, vyměňování zkušeností a dalšímu rozvoj.

Stezka Industry Open je souborem industriálních zajímavostí a míst v Plzni a Plzeňském kraji, kam mohou návštěvníci vyrazit za poznáním průmyslové historie regionu, ať už v oblasti pivovarnictví, hornictví či strojírenství.

Během turistické sezony Industry Open mapuje zajímavé akce, které otevírají i místa, kam se návštěvníci běžně nedostanou, a nabízí zajímavý program pro nadšence do industriálu v každém věku.

Přidejte se k nám

Provozujete nebo se staráte o místo, které má potenciál stát se atraktivním industriálním turistickým cílem? Nebo vám v našich tipech na výlety chybí zajímavá technická památka, kterou jste navštívili?

Ozvěte se nám a rádi s vámi navážeme spolupráci.

Alena Fialová, Plzeň – TURISMUS, p.o.