Březen
15
Pondělí
Po |
15. března

Industriální stezka DEPO2015

Industriální stezka areálem DEPO2015 se proměnila na stopovací hru!

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se pro návštěvníky otevřela již před koncem minulého roku. Nyní se však představuje v novém ilustrovaném kabátě a také s novými herními prvky, které ji zatraktivní hlavně pro rodiny s dětmi.

V areálu DEPO2015 najdete několik zastavení, na kterých si pomocí QR kódu přehrajete krátká videa o daných místech, kterými vás provedou historické osobnosti. Setkáte se tak třeba s Františkem Křižíkem, stavitelem Farkačem a mnoha dalšími osobnostmi spojenými s průmyslovým dědictvím Plzně.

Novinkou je stopovací hra určená malým i velkým objevitelům a fanouškům industriálního dědictví. Příběh začíná u stroje času, kde si vyzvednete hrací kartu s mapou a vydáte se do minulosti. Na cestě vás čekají hádanky a různé úkoly, které vás dovedou ke druhému stroji času, abyste se mohli vrátit zpět. Správné odpovědi určitě snadno najdete, pomohou vám i drobné nápovědy. Během absolvování stezky je důležité se pozorně rozhlížet a nasát industriální atmosféru všemi smysly. Užijete si tak procházku celým venkovním areálem DEPO2015, vydat se na ni můžete kdykoli se vám to hodí. Až všechny hádanky a úkoly zdoláte, stroj času vás přenese zpět do současnosti pomocí zábavné světelné a zvukové instalace.

Pro absolvování stezky potřebujete jen mapku s tužkou, které si můžete vzít na startu, chytrý telefon na načtení QR kódů, pokud budete chtít zhlédnout videa mapující historii areálu, a pak už jen odvahu vydat se do minulosti a hledat cestu zpět.

Vstup ZDARMA
Otevřeno každý den
Jazykové varianty stopovačky: angličtina, němčina

Industriální stezka DEPO2015

Místo konání