23. listopadu
05. prosince
Út |
23. listopadu
Ne |
05. prosince

Legiovlak v Plzni

Expozici repliky legionářského vlaku, kterým se v letech 1918 – 1920 dopravovaly čs. legie po Transsibiřské magistrále, si budete moci prohlédnout na plzeňském hlavním nádraží na přelomu listopadu a prosince. Vstupné je zdarma.

Legiovlak 2021 v Plzni

Program

Plzeňské hlavní nádraží bude letošní poslední zastávkou Legiovlaku na jeho putování po Česku. Budete si moci prohlédnout 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se v letech 1918 - 1920 přepravily desetitisíce československých legionářů napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd přes toto území si často musely vynutit bojem s bolševiky.

Ve vozech uvidíte věrnou rekonstrukci jejich vybavení, legionáře v dobových stejnokrojích, ale i originální exponáty a stovky fotografií na panelech mapujících historii československých legií.

Vlak budete moci navštívit zdarma ve všední dny od 8 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Co všechno je Legiovlak?

Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů.

Místo konání