Provoz likérky Stock v Prádle u Nepomuka je nejstarší a největší likérkou v této malé obci. V rámci programu Industry Open poprvé otevírá své brány. Vydejte se poznat příběh výroby Fernet Stock. Prohlídky v 11:00 jsou bez autobusové dopravy.
Věděli jste, že Prádlo u Nepomuku je vesnička s největší koncentrací výrobců lihovin na počet obyvatel nejen v České republice?
Nejstarší a největší z nich je provoz likérky Stock Plzeň – Božkov. V budově bývalého družstevního lihovaru se od 50. let vyrábí maceráty a destiláty pro likérku v Plzni. Vzniká zde především macerát pro legendární Fernet Stock. Nahlédněte pod pokličku výroby tajné bylinné receptury.
Do Prádla dojedete z Plzně autem přibližně za 40 minut. Zaparkujete na parkovišti v obci u spodního vjezdu do areálu společnosti Stock.
Pokud chcete využít možnosti exkurze v Prádle včetně autobusové dopravy, rezervujte si vstupenku i s cestou autobusem na ranní prohlídku (odkaz na akci s dopravou).
Prohlídky likérky Stock v Prádle jsou pouze pro starší 18 let.
Účastníci prohlídky musí mít pevnou uzavřenou obuv bez podpatků.
Součástí není ochutnávka, návštěvníci prohlídky si odnesou malý dárek.