03. února
15. srpna
So |
03. února
Čt |
15. srpna

Prohlídky Plzeňského historického podzemí

Objevte labyrint chodeb pod historickým centrem Plzně na komentovaných prohlídkách Plzeňského historického podzemí.

Prohlídky plzeňské podzemí za svitu baterek

Plzeňské historické podzemí

Historicky mělo podzemí hned několik funkcí. Používalo se ke skladování potravin a ledu i k výrobě piva. Ve sklepích pivo kvasilo, zrálo a samozřejmě se zde i skladovalo. Neméně důležitou funkcí bylo zajištění přístupu k vodě. Původně se pod historickým centrem Plzně nacházelo na 360 studní. Nesmíme zapomenout ani na bezpečné útočiště, které podzemí místním obyvatelům poskytovalo v době válek a obléhání. Dnes najdeme v nejvyšších patrech podzemí příjemné restaurace, vinárny i soukromé sklepy.

Ve studních se našla celá řada předmětů, díky nimž si návštěvníci podzemí mohou lépe představit život ve středověkém městě. Součástí prohlídky je i návštěva historické vodárny z první poloviny 16. století. Starší 18 let navíc na závěr prohlídky dostanou "pivenku", tedy poukázku na pivo zdarma, kterou můžete využít v některých pivovarských restauracích.

Z bezpečnostních důvodů je nutné mít na sobě po celou dobu prohlídky helmu. Teplota v podzemí se pohybuje okolo 6° C, doporučujeme tedy teple se obléci.

Termíny prohlídek

Prohlídky Plzeňského historického podzemí se konají každý den, vybrat si můžete z několika časů mezi 11 a 16 hodinou.

Konkrétní termín prohlídky si rezervujte zde.

Co zde uvidíte