06. května
30. září
Čt |
06. května
Čt |
30. září

Výstava Plzeň pod zemí

Výstava „Plzeň pod zemí“ v Pivovarském muzeu v Plzni přibližuje historii spletitého podzemního labyrintu, který svojí délkou 13 km tvoří jeden z největších komplexů podzemních prostor u nás.

Výstava Plzeň pod zemí v Pivovarském muzeu

O výstavě

Ve stejném právovárečném historickém domě, kde sídlí Pivovarské muzeum, najdete i vchod do Plzeňského historického podzemí. Labyrint chodeb a sklepů se rozkládá pod historickým centrem města. Měří více než 20 km. Návštěvníkům je přístupná samozřejmě jenom část. Speciální zážitek si odnesete při zvláštních prohlídkách konaných pouze za svitu baterek.

Výstava „Plzeň pod zemí“ v Pivovarském muzeu v Plzni přibližuje historii spletitého podzemního labyrintu, který svojí délkou 13 km tvoří jeden z největších komplexů podzemních prostor u nás. Již 35 let je jejich nejatraktivnější část přístupná veřejnosti. Předcházela tomu složitá a dlouhodobá obnova, která teprve vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.

Co vás čeká?

Na výstavě bude k vidění dosud nikdy nezveřejněný jedinečný soubor fotografií z doby oprav a archeologických výzkumů v plzeňském podzemí v 60. – 90. letech minulého století. Výstava vznikla ve spolupráci se Západočeským muzeem, Západočeským institutem pro ochranu a dokumentaci památek, Archivem města Plzně a Správou veřejného statku města Plzně.

Co zde uvidíte

Místo konání