Depo Moto Art Plzeň

Depo Moto Art Plzeň

Nové muzeum historických motocyklů a automobilů v Plzni Depo Moto Art najdete v bývalé trolejbusové hale přilehlé k areálu DEPO2015. Technika se zde snoubí s uměním, muzeum totiž slouží i jako výstavní prostor pro umělce.

Otevírací doba

Časy prohlídek

středa a pátek: 16:00; 18:00 
sobota a neděle: 10:00; 16:00; 18:00

Prohlídka trvá 75 minut. Poptávky pro skupiny jsou řešeny individuálně.

Co čekat

Celoroční provoz
Muzeum
Nutná rezervace
Uvnitř

Akce

Co zde uvidíte

Podívejte se na videa

Chcete vědět víc?

Historie trolejbusové haly a celého areálu dnešního DEPO2015 je spjata s rychlým vzestupem a pádem plzeňského cukrovaru i s minulostí plzeňské hromadné dopravy. Cukrovar Huga Jelínka zde vznikl v roce 1869. Hugo Jelínek zde zúročil své zkušenosti se stavbou cukrovarů, na stavbě a montáži toho plzeňského se z velké části podílela Škodova strojírna. Zajištění dostatečného množství řepy pro cukrovar se však záhy ukázalo jako problematické a cukrovar vydržel pouze necelých pět let.

Díky vybudování dopravního podniku a městské rozvodné sítě dostala budova cukrovaru brzy novou funkci. Stala se depem dopravního podniku a společně hydroelektrárnou v Panském mlýně také elektrárnou pro městskou síť. S rychlým rozvojem hromadné dopravy v Plzni přišla ve 30. letech 20. století potřeba rozšiřování vozového parku a přestěhování tramvají do nové vozovny na Slovany. Areál v Cukrovarské ulici sdílely autobusy a trolejbusy, které nejprve parkovaly v autobusové hale dnešního DEPO2015 a trolejbusové hale, později zejména na venkovních stáních. Definitivně depo opustily v roce 2014, kdy bylo otevřeno nové depo Plzeňských městských dopravních podniků na Karlově.