Depo Moto Art, nové muzeum v bývalé trolejbusové hale v Plzni.

Depo Moto Art Plzeň

Nové muzeum historických motocyklů a automobilů v Plzni Depo Moto Art najdete od roku 2023 v bývalé trolejbusové hale areálu DEPO2015. Technika se zde snoubí s uměním, muzeum totiž slouží i jako výstavní prostor pro umělce.

Otevírací doba

Muzeum bude otevřeno v průběhu turistické sezony 2023. Před návštěvou si ověřte otevírací dobu na webu.

Co čekat

Celoroční provoz
Muzeum
Uvnitř

Akce

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Historie trolejbusové haly a celého areálu dnešního DEPO2015 je spjata s rychlým vzestupem a pádem plzeňského cukrovaru i s minulostí plzeňské hromadné dopravy. Cukrovar Huga Jelínka zde vznikl v roce 1869. Hugo Jelínek zde zúročil své zkušenosti se stavbou cukrovarů, na stavbě a montáži toho plzeňského se z velké části podílela Škodova strojírna. Zajištění dostatečného množství řepy pro cukrovar se však záhy ukázalo jako problematické a cukrovar vydržel pouze necelých pět let.

Díky vybudování dopravního podniku a městské rozvodné sítě dostala budova cukrovaru brzy novou funkci. Stala se depem dopravního podniku a společně hydroelektrárnou v Panském mlýně také elektrárnou pro městskou síť. S rychlým rozvojem hromadné dopravy v Plzni přišla ve 30. letech 20. století potřeba rozšiřování vozového parku a přestěhování tramvají do nové vozovny na Slovany. Areál v Cukrovarské ulici sdílely autobusy a trolejbusy, které nejprve parkovaly v autobusové hale dnešního DEPO2015 a trolejbusové hale, později zejména na venkovních stáních. Definitivně depo opustily v roce 2014, kdy bylo otevřeno nové depo Plzeňských městských dopravních podniků na Karlově.