Kulturní centrum Moving Station

Kulturní centrum Moving Station

Budova dnes známá jako Moving Station původně sloužila cestujícím a zaměstnancům drah. Nacházely se zde pokladny, čekárny, restaurační zařízení i služební byty. Dnes v budově bývalého nádraží Plzeň – Jižní Předměstí najdete inspirativní kulturní prostor pro současné umění, vzdělávání a zábavu. V původní nádražní hale jsou k vidění výstavy. Za zvuku projíždějících vlaků se tu v průběhu celého roku koná nespočet kulturních akcí.  V prostorách bývalých pokladen se nachází příjemná kavárna.

Otevírací doba

Moving Café a výstavní prostory

obvykle pondělí–pátek: 10:00–19:00
a v době konání akce vždy
hodinu před jejím začátkem

Aktuální otevírací dobu raději vždy zkontrolujte na webu.

Co čekat

Celoroční provoz
Uvnitř
Občerstvení

Akce

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Opouštěné a zdevastované budově nádraží Plzeň – Jižní Předměstí postupně vdechlo nový život občanské sdružení JOHAN. V roce 2000 ji ještě v neutěšeném stavu začalo využívat jako prostor pro alternatívní uměleckou tvorbu a kulturní projekty a ukázalo pestrou škálu možností, jak bývalé nádraží nově využít. Vůbec první akcí zde byl kulturní workshop v rámci Mezinárodního festivalu DIVADLO. Nepřítomné cestující a zaměstnance drah nahradili milovníci kultury a umělci.

Kompletní rekonstrukce prostor bylo dokončena v roce 2015. Kulturním účelům nyní slouží velký i malý sál, prostory kavárny a bývalá vstupní hala. Vzniklo zde také několik kanceláří a rezidenční byty. O program se v ukázkově revitalizované památce stará i nadále sdružení JOHAN. Moving Station nyní tvoří zázemí pro alternativní plzeňskou uměleckou scénu. Stala se otevřeným prostorem pro současné umění, vzdělávání i zábavu.