Muzeum Lobzy: Příběhy dvoutaktů Plzeň Lobzy

Muzeum Lobzy: Příběhy dvoutaktů

V areálu poblíž mostu přes Úhlavu v Lobzích najdete expozici historických vozidel, zejména trabantů a wartburgů. V muzeu nechybí otevřená verze trabantu „Kübelwagen“, kterou používala východoněmecká pohraniční stráž. Prohlédnout si tu můžete i řadu dobových exponátů, jejichž prostřednictvím se snadno na chvíli přenesete do retro atmosféry dovolených v dobách socialismu.

Otevírací doba

Duben–říjen
sudé neděle:
začátky prohlídek ve 14:00 a 15:30

Celoročně

úterý a čtvrtek po objednání předem (podle volné kapacity): začátky prohlídek v 15:30

Pro skupiny nad 5 osob je možné objednat prohlídku i na jiný termín. Maximální počet osob ve skupině je z kapacitních důvodů 15.

Co čekat

Celoroční provoz
Muzeum
Uvnitř
Vhodné pro děti
Parkoviště na místě

Akce

04. ledna
19. prosince
Čt |
04. ledna
Čt |
19. prosince
Muzeum Lobzy: Příběhy dvoutaktů

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Retro muzeum Lobzy se nachází v bývalé selské usedlosti tzv. starých Lobez. Historie „Svobodnického dvora“ sahá až do 14. století. Přestože má usedlost od 50. let status stavební památky, majitelům byl zdevastovaný areál navrácen v restituci až počátkem 90. let. Od té doby jej postupně opravují. Vlastníci usedlosti jsou zároveň sběratelé a příznivci historické techniky. A tak není divu, že na místě bývalých stájí a špýcharu vytvořili expozici dvoutaktů, ve které návštěvníkům představují svou pestrou sbírku vozidel.

Kde je Muzeum Lobzy: Příběhy dvoutaktů