Spalovna ZEVO Plzeň CHotíkov

Spalovna odpadu ZEVO Plzeň

Jak ekologicky nakládat s komunálním odpadem? Co se s odpadky vlastně stane poté, co je popeláři odvezou? Pokud vás už někdy napadly tyto otázky, udělejte si výlet. Do svého návštěvnického centra vás zve Spalovna odpadu ZEVO Plzeň v Chotíkově. K tomu, co se s odpadky děje, si tu budete moci s trochou nadsázky doslova přičichnout.

Otevírací doba

Infocentrum ZEVO Plzeň

sobota: 9:00–16:30

Komentované prohlídky infocentra vždy od 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00, na prohlídky je nutné registrovat se předem na webu infocentra.

Co čekat

Celoroční provoz
Komentované prohlídky
Nutná rezervace
Parkoviště na místě

Akce

Co zde uvidíte

Podívejte se na videa

Chcete vědět víc?

Chotíkovskou spalovnu odpadu ZEVO Plzeň najdete asi 9 kilometrů od Plzně směrem na Karlovy Vary. Při její návštěvě získáte obrázek nejen o tom, jak je nakládáno s komunálním odpadem, ale i o ekologických způsobech jeho využití.

Již z dálky vás budova upoutá svým tvarem a vysokým komínem. Zkratka ZEVO skrývá název zařízení na energetické využívání odpadu a přesně k tomu chotíkovská spalovna slouží už od roku 2016, kdy byla uvedena do provozu. Energie horkých spalin je využita pro výrobu páry a dále pak elektrické energie a horké vody. Díky výstupům ze spalování tak ZEVO Plzeň dodává teplo do celého města.