CO JE INDUSTRY OPEN?

Cílem projektu Industry Open je zviditelnit industriální dědictví Plzně a Plzeňského kraje. Sdružuje odborníky, provozovatele industriálních turistických cílů i zájemce o technické památky a nabízí širokou platformu pro spolupráci. Součástí Industry Open je odborná konference, industriální stezka a letní festival, který zve návštěvníky i na místa, kam se běžně nedostanou.

Otevíráme Vám horizont nových zážitků

Unikátní místa

Komentované prohlídky

Zážitky pro celou rodinu

Moderní i historická technika

Desítky míst venku i uvnitř

Chcete vědět víc?

Projekt Industry Open vznikl z iniciativy organizace Plzeň – TURISMUS, příspěvkové organizace města Plzně, jako jedno z témat dalšího rozvoje cestovního ruchu v Plzni a jejím okolí po úspěšném projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015. Průmysl, který byl dlouhodobě vnímán jako překážka v atraktivitě města a regionu, se naopak stává jedním z trendů a industriální turismus je jedním z rozvíjejících se odvětví, které láká čím dál větší cílovou skupinu návštěvníků lačnících po poznání toho, „jak se co dělalo a dělá“ v minulosti i dnes.

Plzeň – TURISMUS každoročně pořádá odbornou konferenci Industry Open, skrze kterou cílí na profesionály z cestovního ruchu v České republice a poskytuje platformu k setkávání, vyměňování zkušeností a dalšímu rozvoji projektů industriálního cestovního ruchu v Česku.

Stezka Industry Open je souborem industriálních zajímavostí a míst v Plzni a Plzeňském kraji, kam mohou návštěvníci vyrazit za poznáním průmyslové historie regionu, ať už v oblasti pivovarnictví, hornictví či strojírenství.

Každoroční Festival Industry Open je pak letní oslavou, která otevírá i místa, kam se návštěvníci běžně nedostanou, a nabízí zajímavý program pro nadšence do industriálu v každém věku.

Přidejte se k nám

Provozujete nebo se staráte o místo, které má potenciál stát se atraktivním industriálním turistickým cílem?

Ozvěte se nám a rádi s vámi navážeme spolupráci.

Alena Fialová, Plzeň – TURISMUS, p.o.