Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu

Kaolinový důl Kaznějov

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku. Cestou si užijete výhledy na stále funkční kaolinový důl v Kaznějově a vaším hlavním cílem bude bývalý kaolinový důl v Nevřeni.

Historickým autobusem po stopách průmyslu na Domažlicku

Výlet historickým autobusem do Domažlic

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem KAROSA ŠL 11.1307 Turist po stopách průmyslu na Domažlicku. Cestou se dozvíte spoustu zajímavostí o pozůstatcích těžby na trase Plzeň – Domažlice od zkušeného průvodce. Navštívíte Důl Na Kole a Kulturní centrum Pivovar Domažlice a cestou zpět se podíváte do Muzea techniky a řemesel v Kolovči.

Den zednické lžíce v Plasích

Výstava Praha kamenná a Den zednické lžíce v Centru stavitelského dědictví Národního technického muzea

Centrum stavitelského dědictví v Plasích chystá další Den zednické lžíce – akci na počest všech stavitelů, tentokrát u příležitosti 8. výročí vzniku této pobočky Národního technického muzea.

Tajemství tesařských seker na Vodním hamru Dobřív

Tajemství tesařských seker- Technologie našich předků Vodní hamr Dobřív

Navštivte poslední zářijovou sobotu Vodní hamr Dobřív. Chystá se tu další z akcí, které představují technologie našich předků. Tentokrát se podíváte na zoubek sekyrám nazývaným hlavatky a zjistíte, že kováři a tesaři se prostě skvěle doplňují.

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2023

Hlavním motivem letošního veletrhu ITEP je industriální turismus. Přijďte načerpat tipy na výlety za technickými památkami nejen v Plzeňském kraji.

Inovujeme Plzeň

TechTower Světovar

Festival pro inovátory každého věku nabídne skvělý program pro školy, firmy i pro veřejnost.