01. dubna
30. září
Po |
01. dubna
Po |
30. září

Bohemia Sekt: Prohlídky s degustací Manufaktura

Vydejte se objevit tajemství Bohemia Sekt: Prohlídky s degustací Manufaktura vám poodhalí výrobu nejoblíbenějšího sektu a ochutnáte pět vzorků včetně ručně degoržovaného Bohemia Sekt Manufaktura.

Tajemství Bohemia Sektu: komentované prohlídky s ochutnávkou

Program

Komentovaná prohlídka vás provede tím nejzajímavějším z výroby místních šumivých vín. Podíváte se do historických sklepů, které původně sloužily Staroplzeneckému pivovaru. Prohlédnete si také prostory, kde vzniká nejstarší nepřetržitě vyráběný sekt v Česku, Château Radyně.

Během prohlídky se dozvíte, jaký je rozdíl mezi klasickou a charmatovou metodou výroby, uvidíte, jakým způsobem se setřásají kvasinky či jak se sekty odkalují. Dostanete se přímo do středu dění a budete moci na vlastní oči sledovat, jak nejoblíbenější sekt u nás vzniká. Mimo jiné spatříte i největší tank na cuveé s neuvěřitelným objemem 1 000 000 litrů.

Na závěr prohlídky vás čeká degustace hned pěti vzorků, ochutnáte také čerstvě odkalený sekt Bohemia Sekt Prestige Manufaktura vyráběný tradiční metodou kvašením v lahvi. Odkalení čerstvého sektu probíhá ručně přímo před zraky návštěvníků. Nejprve se hrdlo lahve zamrazí na mínus 40 °C a poté se speciálním otvírákem “odstřelí” korunkový uzávěr s kvasinkovými kaly. Následná ochutnávka je jedinečným zážitkem.

Termíny prohlídek

BOHEMIA SEKT můžete navštívit od pondělka do soboty. Termíny prohlídek najdete v rezervačním systému na webu BOHEMIA SEKT. Prohlídku je nutné si rezervovat předem.

Z Plzně na prohlídku BOHEMIA SEKT vlakem

  • Z plzeňského hlavního nádraží jezdí vlak do Starého Plzence cca každou hodinu (o víkendu každé 2 hod).
  • Z vlakové stanice ve Starém Plzenci jste v BOHEMIA SEKT za pár minut.
  • Prohlídku si tak můžete bez starosti užít včetně degustace.

Co zde uvidíte

Místo konání