03. července
21. srpna
Po |
03. července
Po |
21. srpna

Prohlídky bednárny a vodárenské věže Plzeňského Prazdroje

Plzeňský Prazdroj i letos v rámci programu Industry Open otevře brány veřejně nepřístupných míst pivovaru. Budete mít zcela jedinečnou příležitost nahlédnout do bednárny a ikonické vodárenské věže, která je nedílnou součástí plzeňského panoramatu.

Tradiční výroba sudů Plzeňský Prazdroj

Termíny akce

3. července 2023
Pondělí
13:45
17. července 2023
Pondělí
13:45
31. července 2023
Pondělí
13:45
7. srpna 2023
Pondělí
13:45
21. srpna 2023
Pondělí
13:45

Program

Věděli jste, že Plzeňský Prazdroj je jedním z posledních míst v Evropě, kde se zachovává tradiční bednářské řemeslo? Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici. Jejich práci můžete během prohlídky v bednárně obdivovat také v podobě ručně zhotovených korbelů, hodin či soudků.

Vodárenská věž

Ve vodárenské věži se vydáte po stopách Spalkova projektu, který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. Nahlédnete do samotné věže, a budete mít možnost prohlédnout si také výstavu, která dokumentuje historii vodárenské věže a popisuje její historickou roli.

Speciální prohlídka nevede přes historické sklepy, její součástí není ani ochutnávka nefiltrovaného piva Pilsner Urquell. To můžete ochutnat pouze při návštěvě klasické prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj. 

Co zde uvidíte

Místo konání