Červen
18
Sobota
So |
18. června

Prohlídky budovy PMDP - malé vodní elektrárny a měnírny

Komentované prohlídky budovy Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží – malé vodní elektrárny a měnírny.

Malá vodní elektrárna Plzeňských městských dopravních podniků

Termíny akce

18. června 2022
Sobota
10:00
18. června 2022
Sobota
12:00
18. června 2022
Sobota
14:00
18. června 2022
Sobota
16:00

Program

Budovu na Denisově nábřeží Plzeňané dobře znají, nachází se zde totiž Zákaznické centrum Plzeňských městských dopravních podniků. V rámci festivalu Industry Open se však budete moci podívat i tam, kam se běžně nedostanete, při komentované prohlídce malé vodní elektrárny a měnírny.

Délka komentované prohlídky je cca 90 minut, sraz účastníků je před Zákaznickým centrem Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží 12.

 

Malá vodní elektrárna "hydro"

Dopravní podnik původně využíval uhelnou parní elektrárnu v Cukrovarské ulici a vodní elektrárnu v Panském mlýně. Energie z těchto zdrojů však nestačila a musela být doplňována dodávkami z Měšťanského pivovaru v Plzni, dnešního Plzeňského Prazdroje. Po stavbě regulace řeky Radbuzy byla opuštěna elektrárna v Panském mlýně a byla nahrazena moderní vodní elektrárnou na Denisově nábřeží, která od zprovoznění 18. února 1922 slouží dodnes. Oslavte její stoleté výročí provozu a objevte ji na komentované prohlídce.