pivovar Gambrinus Plzeň

Pivovar Gambrinus

Na prohlídkové trase pivovaru Gambrinus si zblízka prohlédnete, očicháte a dokonce ochutnáte skutečné ingredience, se kterými pivovar pracuje. Navštívíte i unikátní historické prostory. Dejte šanci i mladšímu bratru Plzeňského Prazdroje, kdysi nazývanému Kaiserquell, dnes Gambrinus.

Co čekat

Celoroční provoz
Komentované prohlídky
Nutná rezervace
Uvnitř
Občerstvení
Parkoviště na místě

Akce

06. ledna
04. května
So |
06. ledna
So |
04. května
Pivovar Gambrinus

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Pivovar Gambrinus založila v roce 1869 skupina plzeňských podnikatelů, mezi nimiž byl i Emil Škoda. Vznikl tak První plzeňský akciový pivovar, který byl postaven v těsné blízkosti Měšťanského pivovaru, dnešního Plzeňského Prazdroje. O rok později uvařil první várku piva, které později díky pochvale od samotného císaře Františka Josefa I. dostalo název Kaiserquell – Císařský pramen. Tento název se používal až do roku 1918, kdy se pivo přejmenovalo na dnes známý Gambrinus.

Na prohlídkové trase „Jak se pivo vaří“ se dozvíte něco o historii pivovaru, způsobu vaření piva a nahlédnete do původních i současných výrobních prostor. V ležáckých sklepích pivo ochutnáte a v historické varně si osvojíte základy jeho čepování. Návštěva Plzeňského Prazdroje je pro každého pivaře při výletu do Plzně povinností. Pokud hledáte nový nebo trochu speciální zážitek, doporučujeme prohlídkovou trasu v pivovaru Gambrinus.