pivovar Gambrinus Plzeň

Pivovar Gambrinus

Na prohlídkové trase pivovaru Gambrinus si zblízka prohlédnete, očicháte a dokonce ochutnáte skutečné ingredience, se kterými pivovar pracuje. Navštívíte i unikátní historické prostory. Dejte šanci i mladšímu bratru Plzeňského Prazdroje, kdysi nazývanému Kaiserquell, dnes Gambrinus.

Co čekat

Celoroční provoz
Komentované prohlídky
Nutná rezervace
Uvnitř
Občerstvení
Parkoviště na místě

Akce

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Pivovar Gambrinus založila v roce 1869 skupina plzeňských podnikatelů, mezi nimiž byl i Emil Škoda. Vznikl tak První plzeňský akciový pivovar, který byl postaven v těsné blízkosti Měšťanského pivovaru, dnešního Plzeňského Prazdroje. O rok později uvařil první várku piva, které později díky pochvale od samotného císaře Františka Josefa I. dostalo název Kaiserquell – Císařský pramen. Tento název se používal až do roku 1918, kdy se pivo přejmenovalo na dnes známý Gambrinus.

Na prohlídkové trase „Jak se pivo vaří“ se dozvíte něco o historii pivovaru, způsobu vaření piva a nahlédnete do původních i současných výrobních prostor. V ležáckých sklepích pivo ochutnáte a v historické varně si osvojíte základy jeho čepování. Návštěva Plzeňského Prazdroje je pro každého pivaře při výletu do Plzně povinností. Pokud hledáte nový nebo trochu speciální zážitek, doporučujeme prohlídkovou trasu v pivovaru Gambrinus.