TechTower Světovar

TechTower Plzeň

Z areálu bývalého pivovaru Světovar se stalo technologické centrum TechTower, které nabízí otevřenou náruč všem inovátorům a technologickým nadšencům.

Otevírací doba

Recepce

pondělí–pátek: 7:00–19:00

Kavárna/ SeedUp space

pondělí–pátek: 10:00–18:00

Co čekat

Komentované prohlídky
Uvnitř
Občerstvení

Akce

Co zde uvidíte

Chcete vědět víc?

Bývalý pivovar na Světovaru fungoval mezi roky 1910 a 1932. Ve své době byl nejmodernějším pivovarem v Rakousko-Uhersku a doznal i značných exportních úspěchů. Areál byl rozdělen do tří bloků postavených z železobetonu s využitím moderní techniky. Jednotlivé bloky byly propojené vlečkou, výhodou byla blízká trať na České Budějovice. Kromě varny a strojovny, sklepů, stáčírny a všech dalších potřebných prostor pro vaření piva byla v areálu i administrativní budova, kantýna a zaměstnanecké byty. Když po Velké hospodářské krizi ztratil pivovar exportní příležitosti, omezil výstav a v roce 1932 ho koupila konkurence – První plzeňský akciový pivovar – dnešní Gambrinus. Poté sloužil areál na Světovaru jako lahvovna a později jako sklady.

Původní projekt Cultural Factory, který měl areál proměnit v centrum Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, nakonec nahradilo DEPO2015. Své proměny se tak areál Světovaru dočkal až nyní, kdy pod názvem TechTower poskytuje zázemí začínajícím podnikatelům, start-upům, studentům a všem nadšencům do technologií.