Duben
29
Pátek
Pá |
29. dubna

Festival Zelené město Plzeň

Festival Zelené město Plzeň v Proluce a Křižíkových a Šafaříkových sadech připomene malým i velkým návštěvníkům projekty související s ochranou přírody ve městě.

Festival Zelené město Plzeň

Program

Na Festivalu Zelené město Plzeň zjistíte a prostřednictvím praktických ukázek uvidíte, jak se čistí voda, jak se správně zachází s odpadem nebo jaké jsou ekologické způsoby vytápění.

Projdete si soutěžní zelenou stezku, v minikině zhlédnete filmy zaměřené na životní prostředí, uvidíte ekologická vozidla a užijete si doprovodný program.

Festival začíná v 11 hodin. Podrobný program najdete na webu festivalu.

O projektu Zelené město

Cílem projektu Zelené město je zlepšovat kvalitu života Plzeňanů a zapojené společnosti mají za cíl minimalizovat dopady na životní prostředí v Plzni v působnosti svých oborů podnikání a ve svých kompetencích podporují ochranu životního prostředí.

Hlavními cíli Zeleného města jsou čisté ovzduší, čistá voda, ekologická doprava a šetrné a odpovědné nakládání s odpady.

Členy Zeleného města jsou město Plzeň a Plzeňský kraj a společnosti Čistá Plzeň, Plzeňská Teplárenská, Plzeňské městské dopravní podniky, Plzeňský Prazdroj, Škoda Transportation a Vodárna Plzeň.