Plzeňský Prazdroj

Nádvoří Plzeňský Prazdroj

Branou plzeňského pivovaru každoročně přichází odhalit historii i současnost světoznámého ležáku Pilsner Urquell více než půl milionu návštěvníků z celého světa. Díky tomu patří pivovar mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v České republice. Přijďte se i vy seznámit s legendou, po které se jmenuje více než 70 % piv na světě!

DEPO2015 Plzeň

Místo, které vzniklo díky podnikatelskému snu o cukrovaru, dlouhé roky sloužilo jako depo městské hromadné dopravy, než se stalo srdcem Evropského hlavního města kultury. Od té doby se kreativní zóna DEPO2015 stala živým centrem, které nabízí pestrou škálu kulturních a gastro akcí. Celoročně je návštěvníkům v areálu přístupná industriální stezka a zároveň stopovací hra, které […]

Pivovar Proud

Pivovar Proud v areálu Plzeňského Prazdroje

V areálu Plzeňského Prazdroje, v nádherné historické budově bývalé elektrocentrály, nedaleko soutoku řek Mže a Radbuzy najdete minipivovar Proud. Na prohlídkách pivovaru nahlédnete do více než stoleté historie budovy, která byla součástí tzv. Spalkova projektu na energetickou soběstačnost pivovaru, a samozřejmě i ochutnáte pivo, které se tu dnes vaří.

BOHEMIA SEKT Starý Plzenec

výroba Bohemia Sektu ve Starém Plzenci

Zdá se to až neuvěřitelné, ale největší vinařská společnost v Česku – Bohemia Sekt – sídlí v blízkosti Plzně. Tedy v oblasti, kterou proslavilo především pivo a vinná réva se tu nepěstuje. Že je tomu skutečně tak, se přesvědčíte ve Starém Plzenci na komentovaných prohlídkách výroby nebo při degustaci.

Centrum stavitelského dědictví Plasy

Centrum stavitelského dědictví Plasy

Na výletě do Plas nahlédnete do historie stavebních řemesel. V působivých prostorách bývalého pivovaru a hospodářského zázemí plaského kláštera se vžijete do role stavitele, ve stavební dílně si osaháte používané materiály a vyzkoušíte si spoustu praktických stavebních dovedností. Centrum stavitelského dědictví Plasy provozuje Národní technické muzeum.

Centrum Caolinum Nevřeň

Hlubinný kaolinový důl v Nevřeni

Naučná stezka Centrum Caolinum Nevřeň k bývalému hlubinnému kaolinovému dolu vás připraví na to, co vás čeká pod zemí. Návštěvu dolu však nenahradí, tu musíte zažít na vlastní kůži. Prozradíme jen, že je dobré se teple obléci kvůli stálé teplotě kolem 10 °C. Ostatní tajemství nevřeňského podzemí objevíte na prohlídce.

Pivovar Gambrinus

pivovar Gambrinus Plzeň

Na prohlídkové trase pivovaru Gambrinus si zblízka prohlédnete, očicháte a dokonce ochutnáte skutečné ingredience, se kterými pivovar pracuje. Navštívíte i unikátní historické prostory. Dejte šanci i mladšímu bratru Plzeňského Prazdroje, kdysi nazývanému Kaiserquell, dnes Gambrinus.

Depo Moto Art Plzeň

Depo Moto Art Plzeň

Nové muzeum historických motocyklů a automobilů v Plzni Depo Moto Art najdete v bývalé trolejbusové hale přilehlé k areálu DEPO2015. Technika se zde snoubí s uměním, muzeum totiž slouží i jako výstavní prostor pro umělce.

TechTower Plzeň

TechTower Světovar

Z areálu bývalého pivovaru Světovar se stalo technologické centrum TechTower, které nabízí otevřenou náruč všem inovátorům a technologickým nadšencům.

Loosovy interiéry

Interiér Brummelova doma od Adolfa Loose

Není mnoho českých architektů, které by znal celý svět. Plzeň má to štěstí, že zde na počátku 20. století pro místní židovské průmyslníky realizoval několik zakázek zakladatel moderní architektury Adolf Loos, proto Loosovy interiéry. Nechte se unést jejich nadčasovým designem a poutavými příběhy původních vlastníků těchto výjimečných interiérů na pravidelných komentovaných prohlídkách.