Plzeňský Prazdroj

Pivovarskou branou do Plzeňského Prazdroje každoročně přichází odhalit historii i současnost světoznámého ležáku více než půl milionu návštěvníků z celého světa. Díky tomu patří plzeňský pivovar mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v České republice. Přijďte se i vy seznámit s legendou, po které se jmenuje více než 70 % piv na světě!
Pivovar Gambrinus

Na prohlídkové trase pivovaru Gambrinus si zblízka prohlédnete, očicháte a dokonce ochutnáte skutečné ingredience, se kterými pivovar pracuje. Navštívíte i unikátní historické prostory. Dejte šanci i mladšímu bratru Plzeňského Prazdroje, kdysi nazývanému Kaiserquell, dnes Gambrinus.
DEPO2015 Plzeň

Místo, které vzniklo díky podnikatelskému snu o cukrovaru, dlouhé roky sloužilo jako depo městské hromadné dopravy, než se stalo srdcem Evropského hlavního města kultury. Od té doby se kreativní zóna DEPO2015 stala živým centrem, které nabízí pestrou škálu kulturních a gastro akcí. Celoročně je návštěvníkům v areálu přístupná industriální stezka a zároveň stopovací hra, které […]
BOHEMIA SEKT Starý Plzenec

Zdá se to až neuvěřitelné, ale největší vinařská společnost v Česku – Bohemia Sekt – sídlí v blízkosti Plzně. Tedy v oblasti, kterou proslavilo především pivo a vinná réva se tu nepěstuje. Že je tomu skutečně tak, se přesvědčíte ve Starém Plzenci na komentovaných prohlídkách výroby nebo při degustaci.
Centrum stavitelského dědictví Plasy

Na výletě do Plas nahlédnete do historie stavebních řemesel. V působivých prostorách bývalého pivovaru a hospodářského zázemí plaského kláštera se vžijete do role stavitele, ve stavební dílně si osaháte používané materiály a vyzkoušíte si spoustu praktických stavebních dovedností. Centrum stavitelského dědictví Plasy provozuje Národní technické muzeum.
Centrum Caolinum Nevřeň

Naučná stezka Centrum Caolinum Nevřeň k bývalému hlubinnému kaolinovému dolu vás připraví na to, co vás čeká pod zemí. Návštěvu dolu však nenahradí, tu musíte zažít na vlastní kůži. Prozradíme jen, že je dobré se teple obléci kvůli stálé teplotě kolem 10 °C. Ostatní tajemství nevřeňského podzemí objevíte na prohlídce.
Papírna Plzeň

Papírna Plzeň je dalším z příkladů bývalých industriálních prostor, kterým se podařilo vdechnout nový život. Z továrny se stalo živé kulturní centrum s kavárnou a galerií, kam se můžete vydat za pestrým kulturním programem nebo jen tak posedět na příjemné zahrádce s výhledem na řeku.
TechTower Plzeň

Z areálu bývalého pivovaru Světovar se stalo technologické centrum TechTower, které nabízí otevřenou náruč všem inovátorům a technologickým nadšencům.
Loosovy interiéry

Není mnoho českých architektů, které by znal celý svět. Plzeň má to štěstí, že zde na počátku 20. století pro místní židovské průmyslníky realizoval několik zakázek zakladatel moderní architektury Adolf Loos, proto Loosovy interiéry. Nechte se unést jejich nadčasovým designem a poutavými příběhy původních vlastníků těchto výjimečných interiérů na pravidelných komentovaných prohlídkách.
Byt rodiny Huga Semlera – Loosovy interiéry

Tento interiér si nechal od architekta Adolf Loose navrhnout plzeňský továrník Hugo Semler. Do dnešních dnů se sice zachovalo jádro interiéru s jídelnou, salonem a hudebním salonkem, nicméně i tak vás interiér uchvátí svoji krásou a nadčasovostí. Přijďte si prohlédnout překrásný byt rodiny Huga Semlera se stěnami obloženými mramorem fantastiko a zaposlouchat se do příběhu […]